top of page

JAK SE STARAT O SVOU PLEŤ PO 30. ROCE ( a co jste možná ani nevěděly)

Aktualizováno: 28. 6. 2021

Třicítka je věkem pro ženu zásadní. Nejen číslem :-) Pokud přeskočím všechny ty změny ohledně stavu, plození a početí dětí, manželských povinností atd., kdy máme trochu pocit, že náš vzhled není na prvním místě, dochází ve většině případů k tomu, že se těžce zanedbáváme.

V tom opačném případě, že partnera stále hledáme nebo si užíváme singl život plnými doušky, nejsme také mimo hru. Alkohol, večírky, ponocování, přemíra sluníčka, ale i estetických zákroků, může mít neblahý vliv na náš vzhled.


Co je tedy pro nás v této dekádě nejdůležitější? Prevence a ochrana!


Takže nezapomínejte chránit svou pleť před sluníčkem. Bez kvalitního krému s vysokým SPF faktorem přes den nevycházejte z domu. Pokud se chystáte na dovolenou k moři nebo na hory, doporučuji kvalitní opalovací krémy. Je potřeba si říct a zdůraznit, že sluníčko nenávratně poškozuje kolagenní vlákna. To, co teď vnímáte jako krásně opálenou a zdravou pleť, se za 10 let změní ve vysušenou a rychle stárnoucí pleť se sklony k nepravidelné pigmentaci. Ano, to je realita. Zrádná je v tom, že si dává na čas.


V rámci prevence zařaďte do povinné výbavy úderem 30. roku hydratační krémy a séra. Nezapomeňte i na malinkého pomocníka v péči, a to je oční krém. Vrásky kolem očí se tvoří jako první. Nejprve zpozorujete drobné linky, později vějířek a z nich jednoho krásného dne vrásky trvalé. Díky prevenci a ochraně se jich dočkáte mnohem později.

Jo, a nezapomeňte po 30. roku začít chodit na kosmetické ošetření. Podotýkám, že kvalitní kosmetický salon s profesionální značkou, je záruka kvality, ale i vaší spokojenosti.


Co pro sebe můžu udělat respektive musím?

  1. Najít si kosmetičku, která používá profesionální kosmetiku a začít k ní chodit. Ideálně každý měsíc. Uděláte dobře nejen své pleti, ale také sobě. Ten pocit blaha po každé návštěvě je zejména pro zaneprázdněné ženy tou nejlepší formou relaxace.

  2. Investujte do očního krému a používejte ho. V koupelně na poličce vám bude k ničemu.

  3. Nezapomínejte na ochranu proti sluníčku. CC krémy jsou skvělými pomocníky na každodenní nošení a navíc rozzáří vaší unavenou pleť. Klasické opalovací krémy si schovejte k moři nebo na hory.

  4. Dodržujte pravidelnou spací hygienu. Choďte spát v pravidelnou dobu a před spaním pozor na modré světlo. Nejen, že má neblahý vliv na naše oči, ale rychleji se kolem nich pak tvoří vrásky a celkově pleť rychleji stárne. Je to vyzkoušené.

  5. Najděte si každý den čas pro sebe. Ať už si chcete přečíst knížku, zacvičit nebo si skočit s kamarádkou na kávu. Rodina i děti jsou fajn, ale nesmíte u toho zapomínat na sebe a svoje potřeby.

  6. Spokojená máma, manželka, partnerka je nejvíc.Pokud chcete můj osobní tip na fantastické a profesionální kosmetické salony, kde se vám dostane té nejlepší péče. Já, doporučuji salony Sothys (mapu všech salonů najdete na jejich webových stránkách).

Napište mi, kde se o vás starají a jaká péče je za vás nejlepší. Chodíte na kosmetické ošetření pravidelně, občas nebo vůbec? Zajímá mě vaše osobní zkušenost. Těším se na vaše zprávy a komentáře nebo na osobní setkání. Najdete mě v salonu Charme Belle v Žatci (www.charmebelle.cz). Mějte se krásně a pečujte o sebe jako o své blízké, které milujete.


Eva z Charme Belle

81 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page