top of page

MICELÁRNÍ VODA : JAK TO S NÍ DOOPRAVDY JE?

www.charmebelle.cz

Často skloňovaná otázka. Během posledních deseti let zaznamenaly přítomnost této vody snad všechny dívky a ženy. Ano, mediální masáž v tisku, televizi i sociálních sítích se vyplatila a poličky v koupelnách se začaly plnit různobarevnými lahvičkami. Sama jsem během své práce poznala klientky, které používaly micelární vodu a současně s tím se dopouštěly další chyby. Je to taková malá časovaná bomba, která se na pleti dřív nebo později objeví. U citlivé pleti dřív než u normální. Většinou jsem byla svědkem toho, že klientky přisuzovaly problémy s pletí jiným produktům, které doma současně používaly. A velmi často se u nich také objevovaly i různé formy reakcí na kosmetickou péči v salonu. Pleť byla velmi citlivá a při opravdu dlouhodobém a hlavně nesprávném používání micelární vody, reagovala i na samotný dotyk. A problém je na světě!


Co ta micelární voda vlastně je?


Jedná se o vodu, která obsahuje tenzidy, které fungují jako saponát (takový jar na pleť). Dokonale na sebe naváže mastnotu a nečistoty z pleti. Tím pleť sice dokonale vyčistí, ale také odmastí a v neposlední řadě naruší její kožní film. Ten funguje jako kožní bariéra a chrání pleť proti vnějším vlivům. Náš obličej je pak, jak čistý talíř z myčky :-) A to doslova.

Nenechte se zmást ani slovíčky typu pure, bio nebo sensitive. Výrobci je rádi používají, klienti je milují, ale opět se jedná jen o marketingový trik.


Jak poznáte, že vám micelární voda nedělá dobře?


Pleť se začne mastit! Tím se brání a reaguje na to, že ji pravidelně a velmi drasticky odmašťujeme. V souvislosti s tím se tvoří šupinky, pupínky a akné! Dost nepříjemná věc, tím spíš, když je vám třicet a víc. Pleť často svědí a výjimkou není ani ekzém! Typická místa jsou kolem očí, úst, na bradě a čele. A oříškem na celém tom dortu je dočasná nebo trvalá nesnášenlivost čehokoliv na pleti.


Jak ji správně používat?


Jestliže nám má pomáhat v tom, co umí, musíme ji správně používat. Využívejme její schopnosti a potenciál správně.
Pojďme na to!


1. Nikdy ji nepoužívejte samostatně, jako jediný krok v péči!!

2. Používejte ji jako první krok v čištění. Ideálně pokud jste nalíčená a máte make up. Na odlíčení dekorativní kosmetiky je perfektní. Naváže na sebe všechny nečistoty a odlíčí make up, řasenku, linky, stíny i neslíbatelnou rtěnku. Proto ji při práci také velmi často používají vizážisté a kosmetičky.

3. Po prvním kroku následuje krok druhý, a to použití mléka a tonika (pleťové vody).

4. Třetím krokem je použití nočního krému a séra. Pokud vám ještě není třicet, doporučuji pouze lehký krém. Ideálně hydratační.

5. Jestli se u vás už díky špatnému používání objevily problémy, dejte si pauzu a micelární vodu vysaďte načas z péče.

6. Najděte si kosmetický salon, kde vám dají pleť dohromady a poradí v rámci konzultace.

7. Zapomeňte na chytré rady kamarádek a jakékoli ,,domácí“ kosmetické vychytávky. Jen si uškodíte, věřte mi.


Dejte tomu čas. Vaše problémy s pletí taky nevznikly přes noc nebo za týden. A nebojte, naše kůže má skvělé regenerační schopnosti.

Pokud máte nějaké dotazy, klidně mi napište. A pokud už máte konkrétní problémy, jsem vám k dispozici u mě v salonu.


Mějte se krásně a těším se na vás u dalšího článku!


Eva z Charme Belle


48 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page