top of page

JAK POZNÁM KVALITNÍ KOSMETICKÝ SALON?

Jednoduše! Pokud se při výběru a hledání budete držet těchto základních bodů, nešlápnete vedle. Salonů je hodně a není úplně pravidlem, že všechny splňují kvalitu nabízených služeb. Abyste si ušetřila čas a peníze, zaměřte se při výběru a hledání na tyto body!


Zaměřila jsem se v tomto hodnocení na služby kosmetické, ale bez rizika je můžete použít i na služby typu manikúra, pedikúra, masáže nebo kadeřnické služby.Buďte náročná při výběru a zároveň nezapomínejte na slušnost, která se pomalu mezi lidmi ztrácí, a to nejen v oblasti služeb. Vždy je dobré vědět, že každý salon má své podmínky, které byste měla jako zákaznice respektovat. Znamená to třeba chodit na domluvený termín včas, včas omluvit svoji absenci, nechodit nemocná, nevodit do salonu děti nebo zvířata bez předchozího upozornění atd.

Díky těmto 8 tipům se z vás stane spokojená zákaznice.


Tip č. 1 – Webové stránky


Důležitým vodítkem by měly být aktuální webové stránky, kde najdete všechny potřebné informace, které vás jako klientku zajímají. Určitě cena, neboli kolik mě to bude stát. Cena by měla být za službu komplet. Žádné takové s masáží nebo bez. To už v dnešní době neexistuje a není možné. Značka! Hodně napoví o úrovni a službách. A nakonec galerie, kde skrze fotky uvidíte, jak to tam vypadá. Z webových stránek se velmi snadno dostanete i na sociální sítě a zjistíte, jestli mají účet na FB nebo IG, případně, jak jsou na nich aktivní.


Tip č. 2 – Rezervační systém


Většina opravdu dobrých a velkých salonů rezervační systém mají. Nezdržuje je to od práce a vy máte možnost se v klidu objednat. Pokud rezervační systém nemají, vždy by se vám měla kosmetička případně recepční ozvat na váš zmeškaný hovor nebo zprávu.Tip č. 3 – Příjemné uvítání


Představení a seznámení se salonem. Měla byste vědět, kde odložit kabát, kam si dát věci, případně, kde najdete toaletu. Kde budete platit a jestli máte možnost po proceduře si vypít vodu, čaj nebo kávu.


Tip č. 4 – Konzultace


První návštěva by vždy měla začít konzultací. Zkrátka je potřeba odpověď na pár otázek týkající se vašeho zdraví a zvyků. Tento krok bývá často přeceňován, a to je škoda. A věřte mi, profesionální salon, konzultaci nikdy nevynechá.


Tip č. 5 – Fantasticky provedená procedura


Poznáte to podle toho, že samým blahem se vám nebude chtít z lehátka :-). Máte pocit, že jste si to náramně užila. A nechcete, aby to skončilo. Výjimkou jsou depilace a podobně laděné procedury. U nich chápu, že se na lehátku nebudete zbytečně zdržovat :-).


Tip č. 6 – Čistota


To platí pro celý salon i personál. Bez rozdílů!Tip č. 7 – Milý a ochotný personál


Každý můžeme mít den blbec, ale nemělo by se to opakovat při každé návštěvě. Největší výhra je, když si takzvaně sednete s kosmetičkou i lidsky.Tip č. 8 – Zmýlená neplatí


I vám se může stát, že dojdete až sem a stále budete mít pocit, že to, není ono. To, co má splňovat vaší představu dokonalosti, luxusu, lidskosti a kvality, nenacházíte? Nevadí, salonů je jako hub po dešti, určitě ten svůj najdete.


Můj malý TIP: vždycky jsem tíhla k francouzským značkám a nikdy mě nezklamaly. Jejich koncept péče o pleť i tělo splňovaly všechny moje požadavky, ať už to bylo z pozice zákaznice a dnes už i kosmetičky.


Dejte mi vědět podle čeho vybíráte služby vy? Co je pro vás prioritou a co naopak nehraje při výběru vůbec žádnou roli.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page